Fraktalinis piešimas

Fraktalo piešimas

Picture
Mąstant, kaip reikėtų parašyti straipsnelį apie tai, kaip yra piešiamas fraktalas, kažkaip labai kirbėjo piešimo proceso aprašymą surišti su kažkuo „praktišku“, kad besidomintieji būtų motyvuoti iš tikrųjų pabandyti piešti, o ne tik apie tai perskaityti.

Šiuo metu visos populiarėjančios „mokslo apie save“ idėjos kaip susitarusios tvirtina, kad žmogus turi įveikti savo blogas emocijas tam, kad „sėkmė jį lydėtų“. Sutikti su šia mintim tai galima, bet bloga nuotaika nuo to niekur nedingsta.


Tikriausiai iš visų neigiamų emocijų labiausiai norėtųsi mokėti suvaldyti pyktį, kuris daro mus aklais, nesugebančiais blaiviai įvertinti situacijos, atsekti kilusio konflikto priežastis. Besibardami dažnai net nepagalvojame, kad santykiai pasikeitė ne todėl, kad mes ar kiti tapo blogesni ar geresni, o atsidaro objektyvios priežastys – galbūt pasikeitė mūsų vertybės, socialinės aplinkybės, atsidaro sveikatos pokyčiai ir pan.


Fraktalų piešimo metodas padeda ieškoti ir įvardinti pokyčius lemiančias priežastis, o ne abstrakčiai pasakyti „viskas blogai“, „viskas nervina“ ir pan.


Tyrimuose pastebėta, kad ypač pagerėja santykiai tarp besivaidijančių šeimos narių, kurie vienu metu piešia fraktalus. Su šypsenėle galima pasakyti, kad užsiimant piešimu nebeturima laiko kada pyktis. O iš kitos pusės, pastebėtina tai, kad pyktis, priešingai nei liūdesys, suteikia drąsos bei jėgų. Tokiu būdu supykęs ir turėdamas energijos, žmogus nuleidžia „garą“ piešdamas ir spalvindamas fraktalą, o ne konfliktuodamas su aplinkiniais.


Bet netikėkite ir nepasitikėkite. O imkite ir patikrinkite. Piešti fraktalą taip paprasta! Malonus, beveik nieko nekainuojantis ir vaikystę primenantis užsiėmimas.
Picture
Pasiruošiame piešimui
Jums reikės 4A formato balto popieriaus lapo (vatmano), daug įvairių spalvų pieštukų ir juodos spalvos rašiklio.

Lapą dedame horizontaliai prieš save, viršutiniame kairiajame kampe įrašome žymę – datą, vardą, kelintą piešinį piešiame – tam, kad vėliau galėtumėme atsekti pradinę piešinio poziciją.

Apverčiame lapą į švariąją pusę. Juodą rašiklį atremiame bet kurioje lapo vietoje ir užmerktomis akimis pradedame vedžioti nepertraukiamą ištisinę liniją po visą lapo paviršių. Kodėl užmerktomis akimis? Nematai, nežinai, nevertini. Piešiame ne trumpiau ir ne ilgiau kaip 45-60 sekundžių. Ranka turėtų būti laisva ir judėti vidutinišku greičiu. Piešiame ramiai be įtampos. Liniją vedžioti įvairiomis kryptimis: horizontaliai, vertikaliai, įstrižai, „raitome“ įvairias geometrines figūras ir t.t.
Picture
Nupieštas fraktalo perimetras
Spalvinant nesistengti derinti spalvų. Kokią atsitiktinę spalvą paimsite iš spalvotų pieštukų krūvelės, ta ir spalvinkite. Geriausia pieštuką iš krūvelės traukti užsimerkus, kairiąja ranka ir juo nuspalvinti bent vieną perimetro gardelę. Nereikia per daug galvoti ir rinktis, kurią gardelę spalvinti - kur ranka nusileido, ten ir spalvinti. Reiktų dar prisiminti, kad šalia esančių langelių, kuriuos sieja viena linija, negalima spalvinti ta pačia spalva. Galima ta pačia spalva spalvinti tik tokius langelius, kurie liečiasi susikirtimo taške arba yra kaimynai įstrižainėje.

Piešiant būtina baltą piešinio foną palikti idealiai švarų - jokių dėmių, užrašų!

Štai taip ir nupiešiamas fraktalas, kuris bus nepakartojamas kaip daktiloskopinis raštas ant rankų pirštų. Toliau seka fraktale užšifruotos informacijos aiškinimasis, padedant specialistui.

Šaltinis: Полуяхтова Т. 3., Комов А. Е. «Родник фрактальной мудрости, или свежий взгляд на наши возможности» (Maskva, 2002)